Zbrojnice v Lískovci je jako ze škatulky, už i se střechou

Dobrovolní hasiči z Lískovce mají svou hasičárnu jako ze škatulky. Jen za poslední tři roky zde Statutární město Frýdek-Místek zrealizovalo slušný výčet investic, od nové elektroinstalace v celém objektu, přes novou fasádu, výměnu oken, plynového kotle, včetně kouřovodu, rekonstrukci sociálních zařízení v obou patrech, kuchyňky, zasedačky, žaluzie až po nynější investiční akci, kdy objekt získá kompletně novou střechu.

Výměna střešní krytiny, kdy kvalitní SATJAM plech nahrazuje zastaralé asfaltové pásy, má být hotova do konce května a městskou pokladnu přijde na zhruba tři čtvrtě milionu korun. „Oproti zadávací dokumentaci se nám v soutěži podařilo ušetřit okolo tří set tisíc korun. Snažíme se, aby všichni dobrovolní hasiči ve městě měli pro výkon své činnosti potřebné podmínky a zázemí. I v tomto koronavirovém období dokázali, že si to zaslouží. Tady v Lískovci je navíc v budově i sídlo pošty a kadeřnictví, takže se o budovu maximálně staráme i proto, že tu jsou další důležité služby pro občany,“ řekl náměstek primátora Radovan Hořínek.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA