Město otestuje mlžítka

8. 7. 2020

„Mlžítka budou v průběhu července provizorně instalována na obou náměstích, tedy náměstí Svobody v Místku a také Zámeckém náměstí ve Frýdku. Umístěna budou v blízkosti kašen, které jsou napojeny na vodovodní řad. Instalace mlžítek v těchto místech tak nebude vyžadovat složité stavební úpravy, což navíc významně zkrátí dobu instalace, ale taky sníží pořizovací náklady,“ řekl náměstek primátora Karel Deutscher, který navrhl otestovat jedny z dalších vodních prvků ve městě.

Pokud se mlžítka osvědčí, budeme hledat další vhodná místa pro jejich umístění, nejlépe opět v blízkosti již vedeného vodovodního potrubí,“ dodal náměstek Deutscher.

Mlžítka na náměstí instaluje městská společnost TS a.s., která má ve své správě také již zmíněné kašny. „Mlžítka budou nerezová ve tvaru hokejky. Aktivovat se budou prostřednictvím tlačítka. Vodní mlhu tak budou chrlit jen na základě manuálního spuštění v určitém časovém intervalu, což přispěje k většímu šetření vodou,“ řekl Jaromír Kohut, předseda představenstva městské společnosti TS a.s.

Pozn: Ve městě je několik kašen a fontána.

Frýdek – Zámecké náměstí – kamenná kašna

Frýdek – Komenského sady (pod magistrátem) – litinová kašna