VE VOLBÁCH MYSLETE NA FRÝDEK-MÍSTEK

RNDr. Michal Pobucký, DiS.

17. 9. 2020

Vážení občané,

počátkem října nás čekají krajské a senátní volby, které mnozí berou jako druhořadé a podle toho vypadá i volební účast. Může tomu tak být proto, že řada lidí nemá na rozdíl od parlamentních a komunálních jasnou představu, jak se krajská a senátní politika promítá do jejich každodenních životů. Je dokonce dost takových, kteří nevěří tomu, že radnice nemůže ovlivnit veškeré dění ve Frýdku-Místku a že často musíme strpět různé zásahy ve městě, které se nám vyloženě nelíbí nebo považujeme za nevhodné jejich načasování. Tak i my kolikrát kroutíme hlavou nad tím, do jakých oprav krajských silnic na našem území se kraj pouští, a to nemluvím o zásazích v síti krajských nemocnic nebo o rušení některých dopravních spojení. Stejně tak jsme často museli vysvětlovat, jak je možné, že máme školy a školky ve městě jako ze škatulky, zatímco ty střední školy, zřizované krajem, na tom byly a jsou neporovnatelně hůř. Je tedy dost věcí, které se ve Frýdku-Místku dají ovlivnit z krajských zastupitelských lavic, a proto bych vás chtěl i já vyzvat, abyste k volbám přišli a dali hlas těm, kteří mají jasnou vazbu na Frýdek-Místek. Takových jmen tam najdete hodně, letos s vědomím důležitosti větší provázanosti komunální i krajské politiky jsou na kandidátkách i zástupci vedení města a městského zastupitelstva napříč politickými stranami. Neváhejte jim dát svůj hlas, spolupráce s krajem na projektech, jako je zubní pohotovost, rekonstrukce plaveckého bazénu nebo zrušení dálniční známky na Ostravu, by pak mohla být pro Frýdek-Místek jednodušší.