Město by chtělo vybudovat kolem řeky slunící plochy a bezpečné přístupy do vody

Břehy řeky Ostravice v centru Frýdku-Místku by mohly v budoucnu projít citlivými úpravami a nabídnout upravenou plochu k relaxaci a koupání. Město má záměr vybudovat na březích kolem řeky slunící plochy a bezpečné přístupy do vody. Po říčním koupališti na jezu U Žida by tak mohly na vodním toku vzniknout další vhodná místa pro letní radovánky. To vše s ohledem na přírodní charakter nábřeží.

„Vše je zatím ve fázi záměru. O záměru jednáme s Povodím Odry, které je vlastníkem pozemků podél řeky, na kterých by měly plochy vzniknout. Už teď bychom ale rádi znali názor veřejnosti na tento záměr. Proto jsme připravili dotazník, ve kterém nám lidé budou moci sdělit své návrhy a názory na budoucí podobu nábřeží, umístění slunících ploch a dalších prvků, které by přispěly k většímu využití této přírodní plochy. Názory veřejnosti budou následně zahrnuty do formulace zadání pro zhotovení návrhu budoucí podoby břehů řeky Ostravice v centru města,“ řekl hlavní architekt města Ondřej Zdvomka.

Pozn.: Slunící plochy v minulosti vznikly například v sousední Ostravě, která na projekt získala stamilionové dotace od státu a také EU.

Dotazník pro vyplnění naleznete na https://forms.gle/GjfRY297VJDywoKSA

MM F-M, Bc. Jana Matějíková