Volby do Zastupitelstva města – výsledky hlasování

MM F-M

5. 11. 2002

Ve volbách do Zastupitelstva města Frýdku-Místku, které se konaly ve dnech 1. a 2. listopadu 2002, zvítězila Česká strana sociálně demokratická, která získala 23,95% hlasů, před Občanskou demokratickou stranou s 22,95% a Komunistickou stranou Čech a Moravy s 22,14% hlasů. Pětiprocentní hranici překročilo ještě čtvrté Sdružení nezávislých se ziskem 11,15% hlasů a pátá Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová s 10,70% hlasů.

Tyto volební zisky znamenají, že ve čtyřicetičlenném Zastupitelstvu města Frýdku-Místku bude mít Česká strana sociálně demokratická 11 členů, Občanská demokratická strana a Komunistická strana Čech a Moravy po 10 členech, Sdružení nezávislých bude mít 5 členů a Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová bude mít 4 členy.

V Zastupitelstvu města nebudou mít své zástupce Unie svobody – Demokratická unie, která skončila ve volbách na šestém místě se ziskem 4,95% hlasů, Nezávislé město – sdružení politického hnutí KAN a nezávislých kandidátů, které skončilo sedmé s 3,64% hlasů, Romská občanská iniciativa ČR se ziskem 0,35% hlasů a Nezávislý kandidát – Eva Zahradníková se ziskem 0,17% hlasů.

Voleb se zúčastnilo 32,22% zapsaných voličů.

Ustavující zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku se uskuteční v pátek 15. listopadu 2002 v 8.00 hodin ve velké zasedací síni Městského úřadu Frýdek-Místek.