František Hrabal oslavil 95. narozeniny

MM F-M

29. 4. 2003

Krásné jubileum – pětadevadesát let v sobotu 26. dubna oslavil frýdecko-místecký občan František Hrabal. V řadě gratulantů stála nejen jeho o necelý rok mladší manželka Jenovefa, jejich děti, vnoučata a pravnoučata, ale také starostka města Ing. Eva Richtrová.

František Hrabal se narodil 26. dubna 1908 v Českém Těšíně. Po celý život pracoval ve frýdecko-místeckých Válcovnách plechu až do roku 1968, kdy odešel do důchodu. I přes svůj vysoký věk se poměrně dobře cítí a hlavně má zájem o okolní dění. „Občas si zajdu i do hospody na pivečko,“ vyznal se z obliby našeho národního moku oslavenec, jenž bydlí již několik let v domě na Hasičské ulici pověstném velkými terasami a nemůže si výhled na Místek vynachválit. „Když je hezky, pozoruji na hřišti fotbalisty,“ liboval si Hrabal. V lednu příštího roku oslaví narozeniny stejné cifry i Františkova manželka Jenovefa. Manžely už jsou tito dva sympatičtí a vitalitu neztrácející lidé již 73 let. Doufejme, že budeme za 2 roky svědky jejich korunové svatby, o níž se právem říká, že je to svatba téměř zázračná.

FOTO: Jana Alžběta Čtvrtková

Starostka ing. Eva Richtrová přeje Františku Hrabalovi do dalších let zdravíčko a stále stejnou chuť do života.