Na městském úřadě jednali poslanci

MM F-M

3. 2. 2004

Městský úřad Frýdek-Místek se na konci ledna z části stal Poslaneckou sněmovnou. 28. ledna totiž do lavic velké zasedací síně usedli členové rozpočtového výboru PS PČR a pustili se do jednání. Na programu byla mimo jiné kontrola hospodaření se státními penězi, diskutovalo se také o rozpočtových pravidlech. A proč poslanci projednávali zákony zrovna v našem městě? „Chceme s tokem veřejných financí seznámit náš region,“ uvedl organizátor akce Ing. Petr Rafaj, poslanec za Moravskoslezský kraj. „Děláme zákony pro celou republiku, ale potřebujeme také získat zpětnou vazbu z regionů,“ doplnil jej Ing. RSDr. Svatomír Recman. Přestože výbor byl dle počtu poslanců usnášeníschopný, nakonec žádné doporučení poslancům schváleno nebylo. „Měli jsme asi sto padesát pozměňovacích návrhů, takže jsme během dopoledne nebyli s to jednání dokončit,“ řekl poslanec za Jihomoravský kraj Ing. Jiří Václavek. Po obědě se poslanci seznámili s provozem typických představitelů hutního a textilního průmyslu v našem městě – navštívili Válcovny plechu a Slezan. Další den na severní Moravě strávil rozpočtový výbor na Čeladné, kde se živě diskutovalo o problémech podnikatelské sféry. (jač)