Další školní tělocvična prošla rekonstrukcí

MM F-M

28. 1. 2005

Ve Frýdku-Místku byla dnes slavnostně otevřena další rekonstruovaná školní tělocvična. Téměř třicetimilionová investice na základní škole na ulici 1. máje byla z větší poloviny hrazena přímo z rozpočtu města, 12 milionů radnice získala formou dotace z ministerstva financí. Bylo půvabné, že když místostarosta Miroslav Dokoupil oznamoval, kolik financí si tělocvična vyžádala, z tribuny zaplněné dětmi, které čekaly na zahájení sportovního dne, se ozval obdivný povzdech. „Stavba byla zahájena v polovině minulého roku a loni jsme stihli i její kolaudaci. Hrací plocha je variabilní a máme tu tribunu pro 250 diváků, pod kterou vzniklo i potřebné sociální zázemí se šatnami a toaletami,“ sdělil místostarosta Frýdku-Místku Miroslav Dokoupil, který dětem slíbil, že si přijde do tělocvičny někdy zasportovat. Tohoto výjimečného příslibu se ihned chytil místostarosta Petr Cvik, který se nechal slyšet, že si tuto příležitost určitě nenechá ujít a že Miroslav Dokoupil bude kapitánem družstva. „Každé sportoviště, které ve městě vznikne, má obrovský význam. Hodiny tělesné výchovy v této tělocvičně budou určitě o něčem jiném než ve staré, která je v nevyhovujícím stavu. Výstavbou nové tělocvičny zároveň vznikl krytý průchod, kterým se děti dostanou do jídelny. Jsme rádi, že máme ve městě další místo, kde se může hrát i vrcholový sport.,“ prohlásil místostarosta Frýdku-Místku Petr Cvik, který poděkoval poslanci Petrovi Rafajovi za to, že pomohl městu získat dvanáctimilionovou dotaci. „Tělocvična je velmi pěkně provedená, takže ta námaha určitě stála za to,“ reagoval Petr Rafaj. V rámci slavnostního otevření se na ploše tělocvičny představila Ostravička a bosé tanečnice dělaly dobrou reklamu podlahovému vytápění. Pak už prostory patřily tomu, k čemu jsou určeny, a na škole se rozjel sportovní den s turnajem ve vybíjené, přehazované a v basketbale.