AZYLOVÝ DŮM BETHEL MÁ UPRAVENÉ DENNÍ CENTRUM

MM F-M

20. 11. 2009

Statutární město Frýdek-Místek zrekonstruovalo denní centrum v Azylovém domě Bethel. Náklady na stavební práce a vybavení dosáhly téměř 1,3 milionu korun, přičemž 92,5% z celkové částky bude uhrazeno z dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezko. Azylový dům Bethel se nachází na ulici Bahno-Příkopy a poskytuje služby lidem bez přístřeší. Jeho denní centrum nabízí pomoc při zajištění stravy, jsou zde podmínky pro osobní hygienu i pro vyprání prádla. Lidé bez domova zde také získají informace o návazných sociálních službách a základní sociální poradenství. Denní centrum je v provozu denně od 6 do 22 hodin. Budova je ve vlastnictví města, které ji pronajímá Slezské diakonii jako poskytovateli sociálních služeb. Denní centrum bylo nutno upravit tak, aby lépe vyhovovalo svému účelu. V prvé řadě byl do denního centra vybudován samostatný vchod, čímž došlo k oddělení od ostatních prostor azylového domu. V rámci úprav nyní denní centrum nabízí novou převlékárnu a nový sprchový kout, toalety v přízemí prošly renovací. Denní místnost byla vybavena novým kuchyňským koutem, jehož součástí je také zásobník na horké nápoje. Příjemnou atmosféru zde pomohly vytvořit také nové jídelní stoly, židle a knihovna. Nechybí zde ani místnost pro sociální pracovnici, která zde má k dispozici nový kancelářský stůl a notebook. Objekt denního centra azylového domu Bethel střeží kamerový systém. O využití denního centra azylového domu Bethel je mezi lidmi bez přístřeší značný zájem, zvláště v zimním a podzimním období. Podle streetworkerů je ve Frýdku-Místku cca 150 bezdomovců, což je v porovnání s loňským rokem nárůst zhruba o polovinu. Realizací úprav denního centra azylového domu došlo ke zlepšení podmínek pro využití těchto prostor větším počtem osob než dosud.