Město získalo dotace z EU na modernizaci sportovních a dětských hrišť

22. 12. 2010

Areál v ulici Rokycanově je oplocen a tvoří jej víceúčelové hřiště pro míčové sporty, hřiště pro děti do 6 a od 6 let, rekonstruované pískoviště a nové herní prvky. Obdobně bude vypadat také areál v ulici F. Linharta. V Chlebovicích již přibyla kromě víceúčelového hřiště také atletická rovinka a areál byl oplocen. Také víceúčelový areál v Lískovci má atletickou rovinku, rozběžiště a doskočiště. Práce na areálu v Lysůvkách již také začaly, u stávajícího hřiště přibude objekt s klubovnou, skladem a sociálním zázemím.

Projekt je zahrnutý do integrovaného plánu rozvoje města (IPRM). Na realizaci záměrů z IPRM má Frýdek-Místek vyhrazeno přibližně 250 milionů korun z ROP Moravskoslezsko do roku 2013. V minulosti získal dotace na probíhající revitalizaci zámeckých parků, ukončenou revitalizaci ulice 8. pěšího pluku nebo rekonstrukci fotbalového areálu Stovky.

Zdroj: Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko
          Úřad Regionální rady