Zastupitelé rozdělovali dotace z rozpočtu města

6. 6. 2011

Dvě stě padesáti tisíci korunami zastupitelé podpořili Hokejový klub Frýdek-Místek. Hasičská stanice záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku, která zajišťuje pro město bezplatné služby v oblasti požární ochrany, získala z rozpočtu města tři sta padesát tisíc korun na opravu systému ohřevu teplé užitkové vody a další provozní výdaje spojené s provozem stanice. Dalších dvě stě padesát tisíc korun uvolnili zastupitelé na úhradu části nákladů spojených s rekonstrukcí areálu baziliky Navštívení Panny Marie. Sedmdesáti tisíci přispěli na adventní koncert a prezentaci adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel ve Frýdku-Místku. Podpořili také Mistrovství ČR v extrémním horském maratónu Beskydská sedmička 2011, což je extrémní a největší masový horský přechod vrcholů Javorník – Javorový, kterého se v září zúčastní přes dva a půl tisíce turistů. Peníze získali i fotbalisté, TJ Sokol Skalice, Beskydská šachová škola nebo společnost pro podporu lidí s mentálním postižením Škola života.

Z rozpočtu města byly dále podpořeny projekty v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. Další peníze zastupitelé rozdělili z fondů města – prevence kriminality, životního prostředí a regenerace města.