Zastupitelé rozdělovali dotace z rozpočtu města

Zastupitelstvo města poskytlo dotace z rozpočtu města neziskovým organizacím, a to jak na podporu jejich činnosti, tak na pořádání sportovních nebo kulturních akcí. Peníze získali hasiči, hokejisté, šachisté, ale také například Římskokatolická farnost.

Dvě stě padesáti tisíci korunami zastupitelé podpořili Hokejový klub Frýdek-Místek. Hasičská stanice záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku, která zajišťuje pro město bezplatné služby v oblasti požární ochrany, získala z rozpočtu města tři sta padesát tisíc korun na opravu systému ohřevu teplé užitkové vody a další provozní výdaje spojené s provozem stanice. Dalších dvě stě padesát tisíc korun uvolnili zastupitelé na úhradu části nákladů spojených s rekonstrukcí areálu baziliky Navštívení Panny Marie. Sedmdesáti tisíci přispěli na adventní koncert a prezentaci adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel ve Frýdku-Místku. Podpořili také Mistrovství ČR v extrémním horském maratónu Beskydská sedmička 2011, což je extrémní a největší masový horský přechod vrcholů Javorník – Javorový, kterého se v září zúčastní přes dva a půl tisíce turistů. Peníze získali i fotbalisté, TJ Sokol Skalice, Beskydská šachová škola nebo společnost pro podporu lidí s mentálním postižením Škola života.

Z rozpočtu města byly dále podpořeny projekty v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. Další peníze zastupitelé rozdělili z fondů města – prevence kriminality, životního prostředí a regenerace města.

06.06.2011 16:54
Počet zhlédnutí: 4 512