Archiv

Dva nové autobusy na linkách MHD

Frýdecké náměstí se dnes stalo místem slavnostního předání dvou nových nízkopodlažních autobusů společnosti ČSAD Frýdek-Místek, která zajišťuje ve městě městskou hromadnou dopravu. Autobusy budou jezdit na městských linkách a cestujícím nabídnou větším komfort.

Skupina společností 3ČSAD, největší skupina dopravních společností v MS kraji, jejímž členem je také ČSAD Frýdek-Místek, modernizuje svůj vozový park. Nyní pořídila dva nové nízkopodlažní autobusy Irisbus IVECO Citelis 12m. Vybaveny jsou mechanickou plošinou pro pohodlný bezbariérový nástup a výstup osob se sníženou pohyblivostí a pro rodiče s kočárky, dále mají světelný a akustický signalizační systém pomáhající sluchově a zrakově postiženým občanům a v neposlední řadě splňují emisní normu EURO 5, což mimo jiné přispívá ke zlepšení ovzduší ve městě i v Moravskoslezském kraji.

Skupina společností 3ČSAD zaplatila za dva nové autobusy téměř 10 milionů korun, přičemž 3,96 milionů činila dotace z ROP Moravskoslezsko.

Společnost ČSAD by v budoucnu chtěla otestovat i hybridní autobus Irisibus IVECO (kombinace elektro + nafta), který by následně mohla začlenit do svého vozového parku.

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
12.07.2012 11:56
Počet zhlédnutí: 3 927