Archiv

Na ulici Míru se sportovalo

Městská policie ve Frýdku-Místku pomohla s organizací sportovního dne na ulici Míru, jehož uspořádání si domluvili místní občané s asistenty prevence kriminality. Ti v této lokalitě působí od července, jejich úkolem je přispět k omezení problémů v občanském soužití, k dodržování čistoty na veřejných prostranstvích, ale také například usměrnit chování dětí.

„Vést děti ke sportu jako rozumnému využití volného času je určitě správná věc. Navíc o zorganizování tohoto dne si zdejší lidé sami řekli, takže jsme vyšli vstříc. Ti nejmenší absolvovali pět disciplín, například běh, skákání v pytli, hod míčkem na cíl, ale jedním z úkolů také bylo namalovat policistu. Pro zúčastněné byla připravena malá odměna ve formě balíčků. Ti starší pak hráli fotbal, v němž poměřili síly i dospělí,“ uvedla manažerka prevence kriminality Lenka Biolková.
Asistenti prevence kriminality působí ve městě díky zapojení do projektu ministerstva vnitra, které poskytlo dotace na zaškolení i platy. Pocházejí ze sociálně vyloučených lokalit, znají tedy jejich specifika.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
02.09.2013 11:28
Počet zhlédnutí: 4 560