Archiv

Technické služby měly díky počasí poklidnější Vánoce

Vánoční svátky znamenají specifický režim ve většině oborů, zimní údržba silnic ovšem na přelomu roku většinou nezažívá dny volna, ale naopak pořádný zápřah. Na konec roku 2013 ovšem budou zaměstnanci technických služeb TS a.s. vzpomínat jako na skutečný čas pohody a klidu.

„Počasí bylo pro nás skutečně mimořádně příznivé a vítané. Všichni si užili klidnější Vánoce a mohli načerpat síly po náročném podzimu, kdy jsme měli v mnoha ohledech napilno. Kromě klasické podzimní údržby čistoty města jsme realizovali spoustu asfaltových koberců, například v oblasti Štandlu, Chlebovic, na Rovenské ulici nebo v lokalitě U Mámy. Samozřejmě pohotovost z hlediska zimní údržby držíme neustále, ale do ulic jsme vyjížděli jen počátkem prosince, většinou nad ránem, kdy byly teploty těsně pod nulou. Vyjeli jsme také 21. prosince, tehdy spíše preventivně, a pak už přišly ty na toto období mimořádně teplé dny. Uvidíme, co přinese zbytek zimy, snad se to nepřeklopí do dalšího extrému,“ doufá ředitel technických služeb TS a.s. Jaromír Kohut. Ten musel reagovat i na některé připomínky k vánoční výzdobě ve městě. „Do dalších let chystáme návrhy jejího rozšíření, protože lidé rádi vidí něco nového. A když se ozdoby neobjeví tam, kde v minulosti byli občané zvyklí, tak nás na to hned upozorňují. Například na ulici Hlavní probíhala oprava mostu a estakády a nebylo za těchto podmínek možné umístit ozdoby na stožáry veřejného osvětlení,“ vysvětlil Jaromír Kohut.
Více lesku by občané rádi viděli také při výzdobě ulice 8. pěšího pluku. „V polovině roku 2010 byla dokončena revitalizace této ulice, přičemž 92,5% z celkové částky bylo uhrazeno z dotace Regionálního operačního programu Moravskoslezko, kterou město získalo v rámci Integrovaného plánu rozvoje SMFM – přitažlivé město. Následujících pět let trvá tzv. „doba udržitelnosti projektu“, kdy po tuto dobu není možné zasahovat technicky do konstrukcí stožárů veřejného osvětlení. Proto je zde z těchto důvodů pouze provizorní vánoční osvětlení, které může být vyměněno za bohatší výzdobu až v roce 2016,“ uvedl ředitel technických služeb.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
06.01.2014 11:08
Počet zhlédnutí: 4 336