Téměř všechny školy jsou zatepleny

23. 9. 2014

V letošním roce se v rámci školství uskutečnily čtyři velké investiční akce. Středisko volného času Klíč získalo zbrusu novou střechu a upravené půdní prostory za zhruba 3,5 milionů korun. Na 1. ZŠ byla provedena rekonstrukce střech přístaveb za 3 miliony korun. 11. ZŠ má novou elektroinstalaci za více jak 7 milionů korun a v MŠ Naděje byla rekonstruována školní jídelna za více jak 3,5 milionu korun.

Stejně jako v rámci zateplení škol investuje město trvale i do modernizací kuchyní ve školních zařízeních, aby splňovaly přísné hygienické požadavky. Řada kuchyní respektive školních jídelen prošla celkovou rekonstrukcí nebo celkovou modernizací technologií.

Město oceňuje také aktivitu škol, které se snaží získat peníze na co nejlepší vybavení svých učeben. Školy úspěšně žádají o různé státní nebo evropské granty a město pak realizované projekty dofinancuje. Například letos získaly čtyři školy (1., 2., 5. a 6. ZŠ) dotace na dovybavení odborných přírodovědných a jazykových učeben. Náklady činí 6 milionů, z toho větší část bude hrazena z dotací, zbylou část ve výši 895 tisíc dofinancuje město.