Téměř všechny školy jsou zatepleny

Statutární město Frýdek-Místek investovalo v minulých letech nemalé peníze do zateplení budov základních a mateřských škol, jichž je zřizovatelem. Novou fasádu či okna nebo obojí získaly téměř všechny školy a školky ve městě. Jediná škola, kterou zateplení teprve čeká je 11. ZŠ, dočkat by se ale mohla již příští rok. Náklady na zateplení školních budov přesáhly 158 milionů korun, z toho evropské dotace činily 108 milionů.

V letošním roce se v rámci školství uskutečnily čtyři velké investiční akce. Středisko volného času Klíč získalo zbrusu novou střechu a upravené půdní prostory za zhruba 3,5 milionů korun. Na 1. ZŠ byla provedena rekonstrukce střech přístaveb za 3 miliony korun. 11. ZŠ má novou elektroinstalaci za více jak 7 milionů korun a v MŠ Naděje byla rekonstruována školní jídelna za více jak 3,5 milionu korun.

Stejně jako v rámci zateplení škol investuje město trvale i do modernizací kuchyní ve školních zařízeních, aby splňovaly přísné hygienické požadavky. Řada kuchyní respektive školních jídelen prošla celkovou rekonstrukcí nebo celkovou modernizací technologií.

Město oceňuje také aktivitu škol, které se snaží získat peníze na co nejlepší vybavení svých učeben. Školy úspěšně žádají o různé státní nebo evropské granty a město pak realizované projekty dofinancuje. Například letos získaly čtyři školy (1., 2., 5. a 6. ZŠ) dotace na dovybavení odborných přírodovědných a jazykových učeben. Náklady činí 6 milionů, z toho větší část bude hrazena z dotací, zbylou část ve výši 895 tisíc dofinancuje město.

23.09.2014 14:38
Počet zhlédnutí: 3 429