Ze sportovního fondu zastupitelé rozdělili 1,16 milionu

Zastupitelé města rozdělili ze sportovního fondu určeného k podpoře sportovních aktivit dětí a mládeže, ale také zdravotně postižených dospělých sportovců 1,16 milionu korun. Ve sportovním fondu bylo stejně jako v předchozím roce 1,26 milionu korun. Zůstatek činí 102 tisíce korun. Žádosti o dotace na jednorázové sportovní akce je možno podávat v průběhu roku do vyčerpání sportovního fondu.

Sportovní komise projednala 51 žádostí 40 subjektů. Zastupitelstvu doporučila ke schválení 36 žádostí o poskytnutí dotací na celoroční činnost, ale také na pořádání nebo účast na jednorázových sportovních akcích. Podle statutu sportovního fondu jsou dotace ve vyšší míře poskytovány sportovcům a sportovním organizacím vykazujícím kvalitní výsledky v republikových soutěžích.

Dotace na celoroční činnost získali například baseballový klub BK Klasik (144 tisíc), Plavecký oddíl F-M (108 tisíc), Lašský sportovní klub F-M – plavání a moderní pětiboj (59 tisíc), Sportovní klub Město F-M – judo (94 tisíc), Sportovní klub Skalický dvůr- jezdectví (19 tisíc), Škola TaeKwon-Do I.T.F. - JOOMUK F-M (72 tisíc), TJ VP oddíl Funky Beat (39 tisíc) a další tělovýchovné jednoty nebo sbory dobrovolných hasičů působících na území města.

Podpořeny byly také jednorázové akce – například Zimní hry pro mentálně postižené (10 tisíc), fotbalový turnaj Liga Sokolíka 2015 (5 tisíc), turistický pochod Lískovecká 10 (5 tisíc) nebo Kajak Kross Olešná (5 tisíc).

Již koncem minulého roku zastupitelé rozdělili dotace na činnost sportovních subjektů pro tento rok z Centra sportu, které zastřešuje děti a mládež největších významných sportů, v nichž je zajištěna návaznost všech soutěží v mládežnických kategoriích v republikových soutěžích. Hokejový klub F-M získal výhradně pro děti a mládež 4,4 milionů korun, Městský fotbalový klub F-M (2 miliony), BK F-M basketbalový klub (1 milion), TJ Sokol F-M – volejbal dívky (1,9 milionu), Sportovní klub policie  F-M – házená (1,5 milionu), TJ Slezan F-M (900 tisíc), Beskydská šachová škola (850 tisíc), Školní sportovní klub Beskydy – volejbal chlapci (500 tisíc), Tennispoint ve F-M (400 tisíc) a FbC F-M – florbalový klub (400 tisíc).

31.03.2015 11:18
(Aktualizováno: 8.4.2015 07:50)