Zastupitelé schválili rozpočet na příští rok

7. 12. 2015

Zatímco účelový zůstatek z předchozího roku v roce 2015 činil 292 milionů korun (z toho bylo převedeno 147 milionů na dostavbu haly Polárka), pro rok 2016 se počítá s účelovým zůstatkem ve výši 71 milionů korun. Dalším důvodem sníženého rozpočtu je, že v roce 2015 město čerpalo evropské dotace na spoustu investičních akcí, včetně zateplení škol nebo revitalizaci sídliště Slezská. Rozpočet pro rok 2016 obsahuje zatím dotace na pouze dvě investiční akce a příspěvek na výkon státní správy. Zbývající dotace budou zapojeny do rozpočtu až po jejich schválení v průběhu příštího roku. Městu také klesnou příjmy z odvodu z výherních hracích přístrojů o 18 milionů a z daně z příjmů právnických osob za obec o 12 milionů korun.

Největší objem investičních prostředků by měl v příštím roce směřovat do výměny oken a zateplení v oblasti bytových domů, na vybudování arboreta a rekonstrukci vytápěcího systému v ZŠ 1. máje.

Plánované akce – viz příloha