Speciálně pedagogické centrum pomáhá dětem s vadou řeči nebo sluchu

I v tomto roce pokračuje činnost Speciálně pedagogického centra pro vady řeči a sluchu v obdobném duchu jako v předchozích letech. Vašemu dítěti s vadou řeči nebo sluchu nabízíme speciálně pedagogické vyšetření, které pomůže určit další vhodný postup nápravy řeči nebo kompenzace sluchového postižení.
03.01.2018 09:49
(Aktualizováno: 4.1.2018 11:14)

Následuje spolupráce s mateřskou nebo základní (střední) školou, kterou Vaše dítě navštěvuje. Spolupracujeme s logopedickými třídami mateřských škol, kam v případě potřeby, můžeme Vaše dítě doporučit.

Součástí naší práce je také screening sluchových vad pomocí přístroje Senti. Screening provádíme ve spolupráci s mateřskými školami ve městě a okolí. Pokud se odhalí oslabení sluchu, doporučíme návštěvu odborného lékaře.

V prostorách našeho SPC poskytujeme také přímé intervence u dětí s vadami řeči a sluchu, které jsou našimi klienty.

Pokud má Vaše dítě vadu řeči či sluchu, která ovlivňuje jeho připravenost k zahájení školní docházky, neváhejte se u nás objednat a provedeme posouzení vhodnosti odkladu školní docházky.

Jsme připraveni pomoci Vám a Vašemu dítěti s výběrem správné mateřské nebo základní školy a navrhnout taková opatření, která umožní bezproblémové vzdělávání Vašich dětí.

Jarmila Kuráňová
Speciálně pedagogické centrum pro vady řeči a sluchu, Frýdek-Místek

°C