Black Volley Beskydy svádí vyrovnaný boj o extraligu

Uplynulý víkend tak trochu rozvířil stojaté volejbalové vody, když hráči Black VolBeskydy hned v prvním zápase baráže o extraligu porazili Aero Odolena Voda a to navíc před domácím publikem!
13.04.2018 08:52

Zápas byl od začátku přetahovanou o každý bod, žádný z týmů nedokázal ve skóre odskočit výraznějším rozdílem a tak se sety rozhodovaly v podstatě až v koncovkách. Oba týmy si držely velmi vysokou úspěšnost útoku a bodový blok byl v utkání vidět spíš výjimečně. Ten zlomový ale málem přišel při našem mačbolu ve třetím setu, kdy po bloku Hollého hlavní rozhodčí zapískal konec utkání, ale následně své rozhodnutí po konzultaci s čárovým rozhodčím změnil a "Odolka" set nakonec po boji získala na svou stranu a snížila na 1:2. Tím se dostala do psychické pohody, což bylo vidět v následujícím setu, kdy ze soupeřových hráčů spadla nervozita, který takto vypjatý zápas s sebou přináší, a rozehráli se k výbornému výkonu. Celý set jsme soupeře dotahovali, a až sérií dobrých obranných zákroků a proměněných bodových míčů jsme se v koncovce dostali o 2 body před soupeře a tento náskok už jsme si pohlídali. Po zhruba 2 hodinách jsme tak mohli slavit důležité vítězství. Na závěr lze pouze říct, že šlo o naprosto vyrovnaný zápas, toto utkání jsme zvládli velmi dobře na přihrávce a v koncovkách jsme si zachovali chladnou hlavu, což mělo výrazný podíl na našem úspěchu.

Druhý zápas, který se hrál v neděli taktéž na palubovce Aera, proti nám nastoupili domácí ve velkém stylu a od začátku utkání nás výrazně přehrávali servisem a následnou obranou. Tato činnost jim vydržela v podstatě celý zápas a když jsme se nadechovali ke srovnání v průběhu druhého setu, tak jsme neproměnili bodovku a následně neuhráli 3 "sideouty" po sobě a bylo po nadějích. Zápas byl v podstatě o jednom týmu, my jsme nedokázali odpovědět na agresivní hru soupeře a zápas jsme tak v podstatě jednoznačně prohráli. Z utkání si však vezeme cennou zkušenost a v odvetných zápasech musíme výrazně zlepšit některé herní činnosti, abychom dokázali znovu zvítězit.

Alice Zemanová
Green Volley Beskydy