Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Poklepání kamenů

16.05.2018 14:35
Počet zhlédnutí: 1986

Vážení občané,

přišla nám dlouho očekávaná pozvánka od Ředitelství silnic a dálnic ČR na slavnostní zahájení staveb dálnice D48 Frýdek-Místek, obchvat – I. etapa a dálnice D56 Frýdek-Místek, připojení na D48, které se uskuteční v úterý 22. května u vodní nádrže Olešná. Nevím, jestli, jak to u takových akcí bývá obvyklé, dojde na klasické poklepání základního kamene, ale ať klidně použijí ten balvan, který nám všem spadl konečně ze srdce. Je to pro nás všechny, kteří dávali svou energii ku prospěchu tomu, aby se obchvat konečně začal stavět, obrovská úleva. A obrovská úleva to po vybudování bude určitě pro všechny občany Frýdku-Místku, o tom jsem přesvědčen.

Kde se kámen poklepávat bude určitě, tak to 17. května na nároží ulic Pionýrů a Anenská, kde se po demolici objektu bývalého Domu dětí a mládeže uvolnil prostor pro zcela nové Centrum aktivních seniorů. A to se zase uleví všem ze seniorské kategorie. I oni museli projevit docela velkou dávku trpělivosti, než se našlo finální řešení, ale zahájení stavby by je mohlo definitivně uklidnit, že se svého vysněného centra, které jim je šité na míru, dočkají. Vznikne zde kombinovaný třípodlažní a jednopodlažní objekt, který jim nabídne zázemí k setkávání a aktivním činnostem. Ve vnitřních prostorách nebude chybět kulturní sál – tělocvična, učebny, sociální zázemí i kuchyňka. Součástí objektu bude i terasa s pergolou určená pro posezení návštěvníků centra i veřejnosti. A nad jednopodlažní částí je navržena i pochůzí terasa. To vše budou mít senioři v příjemné docházkové vzdálenosti od autobusových zastávek, od polikliniky i dalších pro ně důležitých strategických bodů.

Michal Pobucký,
Glosa vedení města

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
-2.63 °C
-2.6 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)