Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Okénko jarních zájezdů klubů seniorů

Magistrát města Frýdku Místku, odbor sociálních služeb, společně s kluby seniorů každoročně pořádá celodenní zájezdy v rámci podpory aktivizačních programů pro seniory. Jeden z nich se konal 10. května 2018. Cílem byla návštěva jihomoravského města Lanžhot.
16.05.2018 16:39
Počet zhlédnutí: 2248

V ranních hodinách se senioři z klubu seniorů Sadová pod vedením paní Aleny Vítkové a z klubu seniorů Zámecká pod vedením paní Marie Brůnové vydali směr Lanžhot. Doprovod zajišťovaly 2 pracovnice odboru sociálních služeb. Na úvod se všichni seznámili s programem a časovým harmonogramem dne. V 11:00 hodin dorazili do cíle. Po krátké obhlídce okolí čekal na seniory oběd v typické slovácké „izbě“ - v hostinci U Bartošů, a to v podobě vyhlášeného řízku s bramborovým salátem. Odpolední část byla věnována toužebně očekávanému poslechu cimbálové muziky za zpěvu manželů Osičkových, známých z TV Šlágr.

Repertoárem prováděl Břetislav Osička, zpěvák legendární kapely Moravanka, který se svou ženou Jitkou zpívá při cimbálu a také s dechovou skupinou Lanžhotčanka. Program byl dopředu připravený a povídání pana Osičky o historii města Lanžhot, o lidové muzice a zvycích, byl velmi zajímavý, pestrý a vtipný. Pro seniory si připravili blok deseti lidových písní, specifických pro danou oblast. Paní Osičková vyprávěla o historii místních krojů.  S dobrou náladou všichni poseděli u kávy, skleničky vína či piva a nechávali se unášet místní atmosférou.

Počasí přálo a senioři měli dobrou náladu, byli hovorní a veselí. Na závěr programu všechny překvapila paní Tamarka Kolčáková, jedna z aktivních členek klubu, svým vystoupením v podobě podání vlastní písně. Potleskem všichni ocenili její odvahu i krásný zpěv.

Každá taková akce je přínosem a přispěla ke zlepšení nálady všech, poznání nového místa v příjemné atmosféře a poslech lidových písní nenechal jedno oko suché.

V průběhu celého roku se jednotlivé kluby seniorů pravidelně scházejí, účastní se společných akcí a zábavných činností. Noví členové jsou srdečně vítáni. V případě zájmu kontaktujte odbor sociálních služeb, koordinátorku aktivizačních činností pro seniory, Bc. Jitku Stašovou, na telefonním čísle: 558 609 314. Můžete se také dostavit osobně v úředních dnech, na odbor sociálních služeb, ul. Radniční 1149, kancelář č. 204. Těšíme se na Vás.

 

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
-2.63 °C
-2.6 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)