Prvňáci byli pasováni na čtenáře

Městské knihovny jsou v těchto dnech v obležení prvňáčků. Před koncem školního roku jsou totiž pasováni na čtenáře, a to každý zvlášť a všichni do jednoho.
08.06.2018 12:54
(Aktualizováno: 8.6.2018 13:36)

„Je to tradice. Do knihovny koncem roku přicházejí postupně po třídách všichni prvňáčci. Čekají tam na ně písmenkové víly, se kterými děti čtou úryvky ze svých oblíbených knih a následně jsou pasovány na čtenáře. Přebírají pamětní listy a samozřejmě knihu, tentokrát od spisovatelky Evelýny Koubové – Bráchova bota. A abychom děti ještě více motivovali ke čtení, které nejen rozšiřuje slovní zásobu, ale taky rozvíjí představivost a fantazii, mohou si prvňáčci po celý rok půjčovat knihy v knihovně zdarma, neplatí žádný registrační poplatek,“ řekl náměstek primátora Pavel Machala.

Pasováno na čtenáře bude letos přes 500 prvňáčků.

°C