Ve Frýdku-Místku už vznikla koaliční dohoda

Statutární město Frýdek-Místek se přiřadilo k těm, kde již vznikla dohoda o spolupráci v zastupitelstvu města. Koaliční smlouvu podepsaly místní organizace České strany sociálně demokratické, hnutí ANO 2011 a Křesťanské a demokratické unie – Československé strany lidové. Ty společně disponují 23 mandáty v 43členném zastupitelstvu.
08.10.2018 09:29

Podle zástupců jednotlivých koaličních stran byla pro uzavření koaliční smlouvy rozhodující velká programová shoda, díky které všichni věří, že tato koalice posune Frýdek-Místek zase kupředu.

V dohodě se počítá s tím, že ČSSD obsadí podle vlastního návrhu pozici primátora a dvou náměstků, ANO nominuje dva náměstky, KDU-ČSL jednoho náměstka primátora. V této chvíli už týmově pracují na programovém prohlášení.