Novinka i tradice

16.11.2018 09:38
(Aktualizováno: 16.11.2018 09:39)

Vážení občané,

v těchto dnech jsme zveřejnili Programové prohlášení Rady města Frýdek-Místek pro volební období 2018–2022, které jsme dali dohromady průřezem volebních programů ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Najdete v něm návaznost na předchozí roky, body, které jsou v určitých oblastech garancí zachování standardu, o kterém si myslíme, že je pro město dostatečný, i věci, které město mohou v některých záležitostech zase o něco posunout. Mezi novinkami, které chceme zavést, je i jedna revoluční, kterou chceme vyzkoušet. Necháme vás – obyvatele města – rozhodnout v referendu o výstavbě Nové scény Národního domu od architektky Evy Jiřičné a o osudu Kina Petra Bezruče. Bližší detaily jsou ještě otázkou času, ten ale nezadržitelně nastává pro záležitost naopak naprosto tradiční – a tou je u nás rozsvícení vánočního stromu, které každým rokem láká na náměstí tisíce lidí. Letos bude Adventnímu městečku na náměstí dominovat dvanáctimetrová jedle, kterou ozdobí sto stříbrných koulí, stovky zábleskových žárovek a žárovek měnících barvy a taky stometrový řetěz s tisícovkou LED diod. Slavnostně se rozsvítí v poslední listopadový den zhruba ve tři čtvrtě na pět, kdy jedno z přítomných dětí otočí klíčem v kouzelném zámku Vánoc a rozsvítí tak nejen Vánoční strom na náměstí, ale také vánoční výzdobu celého města.

Michal Pobucký,
Glosa vedení města