Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Znáte příběh Vánoc?

Vydejte se s Turistickým informačním centrem Frýdek≈Místek za příběhem Vánoc, díky kterému si připomenete vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru.
06.12.2018 11:08
Počet zhlédnutí: 5071

Příběh Vánoc začne historik Petr Juřák vyprávět v úterý 11. prosince v 16.30 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Odtud se vydáme do kostela sv. Jana Křtitele, následně do kostela sv. Jošta a finále prohlídky bude patřit letos vyhlášené národní kulturní památce a jediné bazilice v Moravskoslezském kraji. „Po celou dobu této vánoční procházky si budeme povídat o Vánocích. Dozvíte se například, co jsou to liturgická období, advent, co znamenají jednotlivé adventní neděle, v čem mají původ betlémy, vánoční stromy, koledy a jiné symboly Vánoc. A hlavně si připomeneme, jak se v minulosti slavily Vánoce u nás na Frýdecko-Místecku,“ přibližuje průběh ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná. Závěr prohlídky pak zpestří vystoupení dětí z místní Základní umělecké školy.

Vstup na poslední letošní komentovanou prohlídku v rámci Dnů s průvodcem je zdarma a koná se za každého počasí. Časová náročnost prohlídky je 1,5 – 2 hodiny.

Lucie Talavašková
Turistické informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
14.5 °C
11.81 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)