FRÝDEK≈MÍSTEK HLEDÁ TÝMY DO KUCHAŘSKÉHO SOUBOJE O NEJLEPŠÍ ZELŇAČKU

Lucie Blehová

19. 5. 2023

Frýdek≈Místek letos poprvé vyhlásí vítěze nejlepší zelňačky. Kdo ji uvaří, se nejen pořadatelé, ale i návštěvníci dozví na dalším ročníku gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí. Ten se uskuteční v sobotu 19. srpna 2023 na Zámeckém náměstí
od 10.00 do 20.00 hodin.

Po několikaletém zápolení v soutěži o nejlepší štrúdl, se pořadatelé gastrofestivalu rozhodli zapojit do programu také jeho návštěvníky. Ti mohou vytvořit až čtyřčlenné týmy, které v době od 10.00 do 13.00 hodin uvaří svou vyhlášenou zelňačku. „Do soutěže je možné se přihlásit prostřednictvím formuláře na webu gastrofestivalu fmplnychuti.cz. Je potřeba si zajistit suroviny, vařič a vlastní stánek, který si mohou soutěžící stylově vyzdobit, na což bude u hodnocení také brán zřetel. V daném čase je nutné uvařit 20 litrů polévky, tři hotové porce budou určeny odborné porotě. Ostatní polévku mohou poté prodávat návštěvníkům, kteří rovněž pomohou rozhodnout o historicky prvním vítězi,“ přibližuje průběh soutěže produkční akce Nikola Tabachová.

A jak bude samotná soutěž probíhat? Suroviny na polévku je možné si připravit předem. Po nachystání soutěžního stanoviště se od 10.00 hodin budou po Zámeckém náměstí ve Frýdku linout i vůně právě připravovaných zelňaček. Samotné vaření potrvá do 13.00 hodin, kdy bude soutěž ukončena. V době od 13.00 do 15.00 hodin bude probíhat samotné hodnocení jak odbornou porotou, tak i návštěvníky souběžně probíhajícího gastrofestivalu. V 15.00 hodin pak na podiu bude vyhlášen vítěz, který obdrží zajímavé ceny. Nezapomeneme také dodat, že uzávěrka přihlášek je 9. června 2023.

Už nyní však zvou pořadatelé kromě soutěže o nejlepší zelňačku na gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí, který se vrací zpět do Frýdku. A hlavně nabídne nový koncept akce. „Kromě spousty stánků s vybranými jídly a pitím, které budou lemovat celé Zámecké náměstí, nalákáme už nyní i na vinný festiválek na frýdeckém zámku a zapojili jsme do programu také místní podnikatele v přilehlých uličkách, kteří zavedou do zákoutí svých podniků a výroben,“ láká s předstihem ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Další podrobné informace ke gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí pořadatelé průběžně zveřejňují na webu fmplnychuti.cz a na jeho facebookových stránkách.

S pozdravem

Lucie Talavašková

TIC F-M, marketingový manažer