Bulvár na Těšínské ulici

13.09.2023

V budově bývalé tkalcovny v Těšínské ulici uskutečnilo 11. září participační setkání k projektu bulváru Adolfa Landsbergera, který spojí budoucí autobusový terminál a se sídlištěm Slezská.

Setkání s občany se zúčastnili primátor Petr Korč, náměstek primátora Jiří Kajzar (oba Naše Město F-M), hlavní architektka Frýdku-Místku Lucie Šídlová a architekt Tomáš Čech, který se zabývá participačními projekty. Náměstek primátora Jiří Kajzar vysvětlil jako iniciátor memoranda mezi městem Frýdek-Místek a společností Slezan okolnosti jeho vzniku a přínos pro rozvoj města. Díky memorandu se otevřely oplocené a uzavřené slezanské areály, konají se v nich akce, jeden z areálu koupil místní podnikatel, v dalším vzniknou byty a také vzniká nový bulvár a obytné domy v jeho těsném sousedství.

Občané byli seznámeni s historií lokality, aktuálním stavem spolupráce mezi městem a společností Slezan Holding. Také jim byly představeny jednotlivé budovy, zeleň, atd.

Dotazy směřovaly i k možnostem umístění stojanů na kola a zda bulvár budou moci využívat i cyklisté.

Bulvár propojí sídliště Slezskou s vlakovým nádražím a budoucím autobusovým terminálem. U vstupu od sídliště je nyní dokončováno sídlo městské policie, za budovou tkalcovny se počítá s malým náměstím s podiem, další objekty by měly sloužit službám a gastru. Provozovatelům kaváren a restaurací bude umožněno mít u svých zařízení předzahrádky. Následuje prostor pro malý pivovar a k nádraží lidé sejdou širokým schodištěm.