Obchvat města

D48 Frýdek-Místek obchvat – II. etapaTrasa obchvatu byla schválena v roce 1996.
Výstavba byla zahájena 22. května 2018.
Výstavbu obchvatu města realizuje stát prostřednictvím státního podniku Ředitelství silnic a dálnic.
Stavba bude realizována ve dvou etapách.
Státní zakázku na výstavbu I. etapy obchvatu získala „Společnost F-M, obchvat – I. etapa“ s vedoucím společníkem „ALPINE BAU CZ, a.s.“ Na II. etapu stavby byl vybrán zhotovitel (konsorcium firem Silnice Group), který však od smlouvy náhle odstoupil. ŘSD ČR muselo v této souvislosti vypsat nový tendr. Nové výběrové řízení bylo zahájeno 1. 4. 2019

Město vybuduje v rámci obchvatu dva mosty, které svého času v důsledku snižování investičních nákladů vypustilo ŘSD ČR z projektu. Bez mostů by bylo přerušeno důležité spojení města s rekreační oblastí Olešná.

„Mosty je nutné vybudovat v místech, kde obchvat dosavadní spojení s Olešnou přeruší. Půjde o most v místě stávajícího propojení komunikace Nad Přehradou a 17. listopadu a most v místě mimoúrovňové křižovatky K Olešné. Bez těchto mostů by zanikly dva ze čtyř přístupů na Olešnou. Lidé by tak mohli ke spojení s Olešnou využívat pouze přístup po již dnes velice vytížené komunikaci Příborská a Palkovická, což by vedlo ke komplikacím v dopravě,“ přiblížil potřebnost mostů náměstek pro dopravu Karel Deutscher.

Náklady na výstavbu mostů činí 62 milionů korun bez DPH (75 milionů vč. DPH). Většinu, přes 58 milionů korun, by město mělo získat zpět z dotací. Zhotovitelem mostů je společnost Strabag.

INFORMACE ŘSD KE STAVBÁM:

D48 Frýdek-Místek obchvat – II. etapa

VIDEO zde: Rychlostní silnice R48 a R56 Frýdek-Místek, obchvat a připojení na R48
Fotogalerie, videa a informace o probíhající výstavbě 

UZAVÍRKY: