TORZO PROBLEMATICKÉHO ALTÁNU U ŘEKY ŠLO K ZEMI

Jana Musálková Jeckelová

5. 1. 2024

Technické služby rozebraly torzo altánku u Úřadu práce ČR ve Frýdku-Místku, které okupovali a ničili lidé bez domova. Oficiálně cyklistický přístřešek s ohništěm dlouhodobě neplnil svou původní funkci.

Frýdecko-místecká radnice nechala rozebrat torzo altánku u Ostravice poblíž Úřadu práce ČR. Místo bylo dlouhodobě magnetem pro lidi bez domova, kteří původní cyklistický altán poničili, živořili v něm a znečišťovali také bezprostřední okolí. Místo se tak stalo trnem v oku občanů.

„Altán byl poničen lidmi bez domova, kteří v něm přebývali. Takže již neplnil původní funkci cyklistického přístřešku. Navíc docházely stížnosti občanů na chování lidí bez domova a nepořádek, který po okolí dělali. V rámci ušetření materiálu počítáme s budoucím využitím kamenných bloků, ze kterých byl přístřešek postaven, proto jej bouráme ručně, a ne pomocí těžké techniky,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a silniční hospodářství Miroslav Bártek (Naše Město F-M).

Podle informací technických služeb se zahájení prací obešlo bez problémů a neprovázely ho žádné konflikty ze strany lidí bez domova.  

Další dva obdobné cyklistické přístřešky jsou umístěny na druhém břehu Ostravice. Jeden z nich je nyní v areálu baseballového hřiště, druhý město plánuje zahrnout do areálu budoucího prostoru pro volný čas obyvatel, který vznikne vedle Domova pro seniory v ulici 28. října.

PLNÍME AVIZOVANÁ OPATŘENÍ VEDOUCÍ KE ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI

Radnice se intenzivně zabývá zvýšením bezpečnosti ve městě. Na sídlišti Anenská došlo ke zbourání kamenných zídek, na kterých se sdružovali nepřizpůsobiví občané, dále došlo k posílení kamerového systému na tamním dopravním hřišti nebo k výměně laviček. Došlo k avizovanému zapojení lidí bez domova do úklidu nebo k zapojení asistentů kriminality.

„Je nepřípustné, aby veřejný prostor terorizovaly desítky nezodpovědných jedinců, kteří mají nabízenou pomoc k dispozici, ale nestojí o ni. Zásadní je, aby se obyvatelé cítili ve svém městě příjemně a bezpečně, proto postupnými kroky a ve spolupráci například s městskou policií zlepšujeme stav jednotlivých problematických míst. Jako další opatření zvažujeme za předpokladu vyřešení technických překážek pro výstavbu, např. kolize s teplovodem, oplocení dětského hřiště v ulici J. Lohrera,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

RADNICE SE ZAMĚŘUJE NA BEZPEČNOST NA SÍDLIŠTI ANENSKÁ, BEZDOMOVCE PLÁNUJE ZAPOJIT DO ÚKLIDU | Frýdek-Místek (frydekmistek.cz)

UKLIDÍ A ZÍSKAJÍ STRAVENKU. NOVÝ PROJEKT PRO BEZDOMOVCE VE FRÝDKU-MÍSTKU | Frýdek-Místek (frydekmistek.cz)

AKTUÁLNĚ: BOURÁNÍ ZÍDEK NA SÍDLIŠTI ANENSKÁ | Frýdek-Místek (frydekmistek.cz)

BEZPEČNĚJŠÍ FRÝDEK-MÍSTEK. RADNICE ZAVÁDÍ DALŠÍ OPATŘENÍ NEJEN NA ANENSKÉ | Frýdek-Místek (frydekmistek.cz)