V Bílovci fotbalisti třetí

23. 2. 2004

Svého posledního halového turnaje se zúčastnili mladší žáci FK Frýdek-Místek (roč.1991) v Bílovci. Za účasti devíti týmů rozdělených do dvou skupin skončili na pěkném třetím místě. Pouze neproměněním i těch nejvyloženějších příležitostí ztratili zápas v semifinále s Přerovem.
Skupina „A“ : 1.FKM Přerov, 2.FK Havířov, 3.Bílovec, 4.Uničov, 5.Klimkovice

Skupina „B“ : 1.FC Vítkovice, 2.FK Frýdek-Místek, 3.FC Hlučín, 4.Jiskra Rýmařov

FK Frýdek-Místek – Rýmařov 3:2 (Branky: Farský, Pešek, Igari)
Vyrovnané utkání, ve kterém se Rýmařovu podařilo minutu a půl před koncem zápasu vyrovnat na 2:2. Naštěstí se 50s před koncem trefil Igari a Frýdek-Místek si zapsal první vítězství na turanji.

FK Frýdek-Místek – Hlučín 3:2 (Kosňovský, Větříšek, Pešek)
Nešťastný začátek. Již v první minutě frýdecko-místečtí inkasovali. V 8.min vystřelil z poloviny hřiště Kosňovský a míč proplachtil až do brány hlučínského brankáře. V 9.min ale opět mladí valcíři chybují a prohrávají o jednu branku. V čase 16:38 min (hrálo se 1×18 min) vyrovnává přímo z rohového kopu Větříšek. Schyluje se k remíze, ale 13s před závěrečnou sirénou využívá chybu obránce Pešek a FM podruhé vítězí.

FK Frýdek-Místek – Vítkovice 1:4 (Saniter)
Do čtvté minuty mají tutové příležitosti na svých teniskách Větříšek a 3x Igari. Ani jeden však branku nedal, což se v dalších minutách ukázalo jako rozhodující. V krátkém sledu se Vítkovice ujaly dvoubrankového vedení, na které ještě stačil pohotovu střelou odpovědět Saniter. Zkušený soupeř přidal do konce střetnutí další dvě branky, a tak kluci mohli litovat zahozených tutovek z úvodu střetnutí.

Semifinále:
FC Vítkovice – FK Havířov 6:0
FK Frýdek-Místek – FKM Přerov 1:3 (Igari)
Snad ještě myšlenkama ztraceného zápasu s Vítkovicemi inkasoval Frýdek-Místek do šesté minuty hned dvakrát. Padesát sekund před konem snížil Igari a my jsme se pokusili hrát hru s vysunutým brankářem. Soupeř v poslední sekundě trestal.

Finále:
FC Vítkovice – FKM Přerov 1:1 (Pk 1:2)

O 3.místo:
FK Frýdek-Místek – FK Havířov 5:0 (Igari 2, Biolek 2, Hlaváč)
Jednoznačný průběh mělo utkání o bronzovou příčku. V 6.minutě přoměnil Igari pokutový kop. Kluky to povzbudilo a Havířov už k ničemu nepustili. Postupně mu nasázeli další čtyři branky a radovali se tak z třetího místa na turnaji.