Ročník 2022

30. 05. 2023

Máme hotovo!

Zátiší po zvelebení je plně k dispozici veřejnosti. Technické služby dokončily úpravy v rámci proměny odpočinkového místa ve Frýdeckém lese. Právě oblíbené lesní zákoutí s lavičkami „vyhrálo“ ve veřejné anketě, ve které lidé hlasovali pro jednu z devíti lokalit vytipovaných komisí. Následovala řada přípravných kroků ve spolupráci s občany, od plánovacího dne, přes dotazníkové šetření, získávání stanoviska obyvatel žijících na Zátiší, připomínkování konkrétního architektonického návrhu až k samotné realizaci proměny.

Nechybí ani občany žádané workoutové prvky, tj. zde jednoduché hrazdy v různých velikostech, na kterých se mohou protáhnout jak děti, tak dospělí. Na místě původní betonové plochy řemeslníci vybudovali dřevěný altánek, který může sloužit k různým účelům, třeba k poležení na dece, uspořádání pikniku nebo třeba cvičení jógy. Samozřejmostí jsou odpadkové koše na tříděný odpad v jednotném designu s ostatním mobiliářem a stojany na kola. V přípravě je také úprava dopravního značení na tamní komunikaci, konkrétně jde o snížení rychlosti na 30 km/hod.

14. 11. 2022
Technické služby začínají s pracemi na oblíbeném odpočinkovém místě u lesa ve Frýdku. 

31. 05. 2022
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili druhého plánovací dne v Centru aktivních seniorů. Vaše podněty budou zapracovány do výsledného projektu, který by měl být hotov v polovině roku 2023.

16. 05. 2022
Zveme veřejnost k diskuzi nad vypracovaným návrhem, který vznikl z podnětů účastníků plánovacího dne, který se uskutečnil přímo na Zátiší, a dotazníkového šetření. Diskuze bude vedena s architektkou Laurou Doležalovou a zástupci vedení města. Debata se uskuteční 31. 5. od 18 hodin v Centru aktivních seniorů v Anenské ulici v Místku.

29. 03. 2022
V současnosti připravujeme zadání samotné proměny! Zeptali jsme se na názor místních, kteří žijí přímo v ulici K Lesu, pozvali jsme širokou veřejnost na plánovací den – a právě zejména pro ty z vás, kteří se nemohli zúčastnit, ale rádi by sdělili svůj pohled na věc, jsme připravili tento dotazník, který můžete vyplnit do 10. dubna 2022.

26. 03. 2022
Děkujeme všem občanům, kteří přišli a diskutovali s námi nad budoucí proměnou Zátiší.

14. 03. 2022
Máte nápad, jak proměnit oblíbené výletní místo na Zátiší? Každý návrh přivítá tým participativního rozpočtu na plánovacím dni v sobotu 26. 3. od 14 do 16 hodin přímo na místě (lavičky na kraji lesa, ulice K Lesu).
Nejvhodnější místo k proměně vybrala z devíti předložených tipů v anketě veřejnost, jejíž role v projektu participativního rozpočtu je důležitá od začátku až samotné realizaci proměny vybraného místa, na kterou město vyčlení až milion korun.
Plánovací den zpestří stezka s úkoly „lesní dobrodružství“ pro děti, kterou zajistí Středisko volného času Klíč, a také občerstvení.

16. 02. 2022
Vyhrálo Zátiší! Plácek se starými lavičkami, pár odpadkovými koši, dříve oblíbené výletní místo, kde začíná naučná stezka Frýdecký les. Lokalit, mezi kterými mohli lidé vybírat, bylo celkem 9, a v rámci pilotního ročníku participativního rozpočtu je vytipovali členové Komise pro územní plánování, architekturu a participaci. Ve veřejné anketě v Mobilním Rozhlase mohli lidé hlasovat až do 14. února. Zapojilo se celkem 871 občanů, což je na pilotní ročník projektu velký úspěch.
Hlasováním ale role obyvatel v rozhodování zdaleka neskončí, zapojit se mohou i nyní, po vybrání konkrétní lokality. Dalším krokem je plánovací den přímo na vítězném místě. Jejich nápady budou přetvořeny v zadání, se kterým bude pracovat projektant nebo architekt. Město poté návrh představí a lidé jej budou moci komentovat a navrhovat úpravy.

20. 01. 2022
Lokality ke zvelebení vybrány. Radnice představuje devět míst ve městě, které v rámci pilotního ročníku participativního rozpočtu vytipovali členové Komise pro územní plánování a architekturu. Která z lokalit si proměnu za milion korun zaslouží nejvíce, rozhodnou prostřednictvím Mobilního Rozhlasu obyvatelé města. Komise vytipovala místa, která jsou zanedbaná, neplní již svou funkci a zasloužila by si úpravu. Nyní bude na občanech, aby rozhodli, které z devíti míst si proměnu zaslouží nejvíce. Veřejnou anketu radnice spustí 22. ledna a potrvá do 14. února.