Ročník 2024

30. 03. 2024

NESTIHLI JSTE PLÁNOVACÍ DEN NA ANENSKÉ?

Nebo chcete doplnit svůj nápad/připomínku? Vytvořili ONLINE DOTAZNÍK, který bude dostupný do 12. dubna. 📄

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdNYP9tQ9wqjK…/viewform

Děkujeme za spolupráci při proměně veřejného prostoru.


20. 03. 2024

PROBĚHL PLÁNOVACÍ DEN

První jarní den patřil také plánování proměn na zastávkách Anenská. Děkujeme, že jste se zastavili a řekli svůj názor týmu participativního rozpočtu ZAPOJ F-M.


14. 03. 2024

ZVEME VÁS NA PLÁNOVACÍ DEN NA ZASTÁVKY ANENSKÁ

Navrhněte s námi novou podobu prostoru u zastávek Anenská. Ve středu 20. 03. 2024 od 7:00 do 16:00 hodin autobusové zastávky Anenská.


29. 02. 2024

VÍTĚZEM 3. ROČNÍKU ZAPOJ F-M JE PROSTOR U ZASTÁVEK ANENSKÁ

Obyvatelé Frýdku-Místku si vybrali další místo ke zvelebení. Vítězem veřejné ankety v rámci projektu ZAPOJ F-M 2024, který funguje na principech participace, je prostor u autobusových zastávek Anenská v Místku.

Třetí ročník projektu ZAPOJ F-M zná vítěze. Radnice se na základě výběru obyvatel města pustí do proměny prostoru u autobusových zastávek Anenská v Místku. Pro zvelebení frekventovaného místa se ve veřejné anketě v městské aplikaci MUNIPOLIS a prostřednictvím lístečků na informacích magistrátu rozhodla většina z 638 hlasujících.

Plánovací den se uskuteční 20. března 2024 přímo ve vybraném prostoru k proměně, tedy „na Anenské“. Kdo nebude moct dorazit osobně, dostane možnost se vyjádřit v online dotazníku. Získané podněty zpracuje vybraný architekt a následně dojde na úpravy místa.


01. 02. 2024

Frýdek-Místek zvelebí další místo ve veřejném prostoru na základě tipů od občanů. Stane se tak v rámci již osvědčeného projektu ZAPOJ F-M, založeného na participaci čili spolupráci s obyvateli města. V první fázi občané zaslali své nápady hlavní architektce města.

Do finále aktuálního ročníku se dostala čtveřice míst, o jejichž proměnu lidé usilovali nejčastěji již vloni. Díky užšímu výběru se nyní očekává intenzivnější a lépe zacílené hlasování. Loňský, 2. ročník projektu je před ukončením. Technické služby přetvářejí (v zimních měsících nastala nevyhnutelná přestávka kvůli počasí) nevyužívaný kout, nároží u tř. TGM ve Frýdku v městský parčík s pergolou, posezením, pítkem a zelení.

Hlasujte v anketě MUNIPOLIS


21. 11. 2023

Frýdek-Místek odstartuje další ročník participativního projektu ZAPOJ F-M. Obyvatelé budou moct opět vybírat z devíti míst určených ke zvelebení. „Vítěznou“ lokalitu město upraví za milion korun, který vyčlenilo v rozpočtu. Novinkou druhého ročníku je zasílání tipů na konkrétní místo samotnými občany, které můžete posílat, případně i s fotografiemi, do 20. prosince na e-mail: zapojfm@frydekmistek.cz.