Slovo vedení města

Vážení spoluobčané, dámy a pánové,

čekání je někdy nekonečné, o to intenzivnější je ten okamžik s velkým O, chvíle, kdy se čekání završí a člověk může plnými doušky vychutnat cíl. My jej vychutnáváme doslova „plnými dechy“, protože po více než třiceti letech můžeme ve městě volně dýchat, bez kamionů a tranzitu po boku. Všimli jste si té změny nejen v centru?

Dovoluji si otevření obchvatu Frýdku-Místku v celé jeho délce nazvat bez nadsázky největší událostí ve městě od roku 1989. Desítky let od vykročení na cestu ke svobodě jsme čekali na Okamžik, ve kterém se zbavíme velké zátěže z minulého režimu, rozdělení města nekonečným proudem vozů.

Teď konečně můžeme dávat opět do pořádku pochroumané centrum města, pokřivené k obrazu betonových monster, rychlostních silnic a piedestalu automobilismu. Chceme ho vrátit lidem, obyčejné chůzi po ulici, procházce z Frýdku do Místku a zároveň zachovat dopravní obslužnost. Na zlepšení už pracujeme s odborníky z Českého vysokého učení technického a těšíme se na zavádění pozitivních změn do praxe.

Jaký bychom chtěli nový rok mít a jaký jej pravděpodobně mít budeme? Odpověď je nasnadě. Nelze předstírat, že se události minulého roku nestaly. Čeká nás zkouška, jak ustojíme důsledky.

Pojďme proto prožít „rok vzájemné pomoci“. Jako město Vám pomůžeme, vyjednali jsme pro Vás a zachováme Vám ceny tepla v minimálním navýšení v rámci regionu, nebudeme po Vás chtít více za odpad, dotovanou MHD zachováme a přispějeme rodinám na obědy ve školních jídelnách. Žádné krácení nečeká ani sport, kulturu a programy v sociální oblasti, naopak přispějeme ještě více.

A ještě jedna důležitá věc na závěr. Budeme i nadále vymýšlet co nejvýhodnější strategii pro budoucnost města a nevzdáme se svých vizí. Obyvatelé Frýdku-Místku například musí mít ve svém městě útočiště, když je začne bolet zub, rodiče malých dětí pak jistotu, že je v nemocnici na pohotovosti ošetří.

I nadále trváme na Vašich prioritách – i proto nepolevujeme teď v první řadě v úsilí znovuobnovit zubní pohotovost a jsme připraveni, pokud je to potřeba i přesto, že jsme ze své pozice vyzkoušeli již maximum, včetně vyčleněného milionu na platy zubařů, na další vyjednávání s krajem.

Milí spoluobčané, přeji Vám rok naplněný radostnými okamžiky a k tomu zejména pevné zdraví a dostatek energie.

Váš primátor

Petr Korč (Naše Město F-M)

Lednové číslo chytrého Zpravodaje F-M