Slovo vedení města

Vážení spoluobčané,

srdečně Vás zdravím a připojuji pár řádků z dění v našem městě. Možná jste už vyrazili na letní procházku Frýdkem-Místkem, pak jste si nemohli nevšimnout patrných změn v různých koutech města.

První výsledky naší usilovné tříleté práce jsou již hmatatelné. Namátkou, otevřeli jsme novou služebnu městské policie a přestupkové oddělení v Těšínské ulici, dokončili proměnu nároží u třídy TGM na malý park s posezením a připravujeme za ním parkování. Jen pár desítek metrů dále, u Sekerovy vily, jsme zahájili výstavbu zeleného parkoviště. Zvládli jsme potíže při přípravě rekonstrukce prostoru před „kulturákem“, kde práce nyní běží naplno. Překonali jsme také velké komplikace v souvislosti výstavbou tělocvičny v Chlebovicích – i zde jsme konečně mohli po letech problémů začít s výstavbou.  Ze seznamu doplním ještě například opravu baziliky. Frýdecká dominanta se dočkala úpravy interiéru i díky přispění města.

Nejen výstavba a rekonstrukce potřebných staveb ve městě má zelenou. Dobře víme, že nejdůležitější je budoucnost našich dětí. Proto mám obrovskou radost, že náš nápad uspořádat Trh sportu v hale Polárka tak výrazně zarezonoval. Kluby a spolky s velkým ohlasem předvedly svou činnost a věřím, že jsme takto založili krásnou tradici – příležitost, jak dětem ukazovat pestrý sportovní svět. Všem zúčastněným velké díky!

A to není z mládežnického sportu vše. Na svou činnost dostanou od města ještě více peněz, a to díky tomu, že zrušíme úzkoprofilový program na podporu nákupu hybridních aut. Zájem o něj byl vlažný, a tak ušetřené miliony využijeme smysluplně pro malé sportovce.

V závěru zmíním ještě jednu velkou věc. Český dům. Máme před sebou jedinečný a neopakovatelný krok. Vyjednali jsme historicky nejnižší kupní cenu za historickou nemovitost. Chceme ji zachránit, zrekonstruovat a dát do užívání největšímu (co do rozsahu činností pro děti) volnočasovému centru v republice – našemu SVČ Klíč. Splnilo by se doslova 2v1 – zachránili bychom symbol města a zároveň poskytli dětem, na kterých záleží nejvíce, adekvátní zázemí v blízkosti místeckého parku. Rozhodnutí o nabytí Českého domu padne ve středu 12. června na zastupitelstvu. Věřím, že všichni tento smysluplný záměr podpoří.

Příjemně prožité dny, třeba brzy již na některém z blížících se festivalů, přeje

Váš primátor

Petr Korč (Naše Město F-M)

CHYTRÝ ZPRAVODAJ F-M, ČERVEN 2024