Slovo vedení města

Vážené dámy, vážení pánové, milí spoluobčané,

vývoj jde rychle kupředu a někdy přináší změny zaběhnutých věcí, na které jsme byli po léta zvyklí. Jde například o rušení některých pošt. Ale i v situacích, které působí zcela beznadějně, se snažíme vytěžit co nejvíce výhod pro naše občany. Pokud je pro Českou poštu nevyhnutelným krokem zavření dvou poboček v našem městě, se společností komunikujeme a jednáme – v tomto případě jsme za město získali maximum možného. Česká pošta slíbila sjednocení obou hlavních poboček ve městě, dlouhou otevírací dobu i v Místku a plné nasazení personálu obou hlavních pošt na všech přepážkách.

Nechceme „troškařit“ ani při aktuálním plánovaní detailů nového Kulturního centra města a opět cílíme na co nejlepší výsledek, vždyť trojlístek historický Národní dům, moderní přístavba Nová scéna a unikátní městská galerie Záložna mají po rekonstrukci či vybudování sloužit generacím, dětem našich dětí a dál. Nová scéna bude univerzální, variabilní, velkokapacitní, ideální pro umělce od folklóru přes naše taneční mistry a symfoniky až k zahraničním orchestrům a světovým interpretům. Vše plánujeme s ohledem na potřeby našich zkušených umělců, pořadatelů kulturních akcí a dalších, kterým chceme nabídnout odpovídající zázemí, nejen pro vystupování, ale i pro zkoušky. Stejně jako Vám, návštěvníkům – otevřeme ve Frýdku-Místku ekonomicky soběstačný kulturní svatostánek se všemi výhodami, od dostupnosti přes pohodlí a pestrý program, komplex, který spojí výstavní, tradiční a nový prostor.

Pojďme však z budoucnosti zpět do reality následujících týdnů a měsíců. Jaro a blížící se léto jsou ve Frýdku-Místku skoro synonymem pro slovo festival. Po netradičním „cirkusovém“ dětském dni, je první z nich Mezinárodní folklorní festival, už téměř za dveřmi, letos konečně opět s pořádnou dávkou exotiky, a další následují, F-M City Fest se zvučnými jmény a Sweetsen Fest, charitativně-hudební událost roku pro všechny bez rozdílu. A po festivalech? Již nyní avizujeme také desítky filmů v letních kinech, oslavy piva Pivopění, Jazz ve městě a další akce – abychom pak po zbytek roku spokojeně čerpali ze svých prožitků, protože my z Frýdku-Místku se umíme bavit.  Přeji Vám krásné „rozkvetlé“ dny a spoustu příjemného těšení a plánů.

Váš primátor

Petr Korč (Naše Město F-M)

ZPRAVODAJ F-M KVĚTEN 2023