F-M: UDÁLOSTI TÝDNE

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

11. 4. 2022

PŘINÁŠÍME SHRNUTÍ UDÁLOSTÍ UPLYNULÝCH 14 DNÍ (OD 28. BŘEZNA DO 10. DUBNA): 

NEMOCNICE VE FRÝDKU-MÍSTKU

Město usiluje o obnovu dětského oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku, jehož lůžková část byla zrušena k 1. 4. Stojí za nemocnicí, kterou vždy podporovalo a bude podporovat. Závažnost absence lůžkového oddělení pro děti zdůrazňujeme také peticí, kterou chceme na situaci upozornit ministerstvo zdravotnictví: KDE PODEPSAT

Děkujeme za Vaši podporu! 

POMOC UPRCHLÍKŮM

Město zřídilo pro občany z Ukrajiny kontaktní centrum v Národním domě a ubytovnu v Palkovické ulici v Místku.

  • Kontaktní centrum je k dispozici ve všední dny od 8 do 18.30, uprchlíci zde získají informace např. z trhu práce, obdrží potraviny a hygienické potřeby.
  • V ubytovně v Palkovické ulici našlo k minulému týdnu zázemí již cca 70 osob.
  • Město utečencům po určitou dobu pobytu ve městě hradí obědy; ubytovatelům, kteří po vypuknutí války zajišťovali bezplatně utečencům zázemí, nabízí finanční kompenzaci.
  • V zájmu města je, aby si příchozí občané z Ukrajiny co nejdříve našli zaměstnání, pomoct jim mohou také městské společnosti, které mají dlouhodobě neobsazená místa.
  • Bude obnoveno přidělování městských bytů, které bylo pozastaveno na základě zhodnocení přílivu Ukrajinců do našeho města

OBCHVAT

Již druhé stavební povolení v rámci výstavby obchvatu města znepravomocnil Nejvyšší správní soud v Brně, po kauze týkající se úseku II. části, došlo také ke zneplatnění stejného dokumentu v rámci I. etapy. Stalo se tak vždy na základě stížností spolku Děti Země. I přes komplikace však ŘSD plánuje obchvat dokončit v termínu.

RADA MĚSTA 

V uplynulém týdnu zasedla rada města a schválila všechny projednávané body. O krok blíže k realizaci jsou další investiční akce města:

  • Rada města potvrdila výběr firem a uzavření smluv: zateplení 16patrového bytového domu Anenská 689, hydroizolace spodní stavby ZŠ Lískovec, elektroinstalace v MŠ Pohádka, výměna oken v bytovém domě v Zámecké ulici.

Rada města vzala na vědomí: Ministerstvo vnitra ČR na základě podaného podnětu provedlo přezkum odvolání předsedy představenstva TS, a.s., z něhož vyplynulo, že osoba předsedy představenstva byla odvolána v souladu se zákonem. Aktuálně na danou pozici probíhá výběrové řízení, výsledky budou známy v závěru dubna.  

DÁLE JSME INFORMOVALI:

Projekt proměny Zátiší se posunul opět o kousek dál, po úspěšném plánovacím dni s vysokou návštěvností lidé dostali možnost se vyjádřit také v online dotaznících, možnosti využili lidé, kterým účast na plánovacím dni nevyšla. Více informací připravujeme do dubnového Zpravodaje F-M.

Autory nejpůsobivějšího vzkazu do věže kostela sv. Jana a Pavla v Místku žáky 8. B 6. ZŠ ocenilo město, navštívili pracovnu primátora a debatovali ve velké zasedací místnosti magistrátu.

Město přispěje lidem na minizahrádky, mohou je založit u bytových domů na městských pozemcích, které jim budou bezplatně zapůjčeny.  

Od 1. 4.

Od 4. 4.

CO SE CHYSTÁ

  • Tento týden je ve znamení velikonočních akcí – zvali jsme ZDE.
  • Blíží se otevření místecké pobočky Městské knihovny Frýdek-Místek a spuštění výstavy prací dětí v rámci soutěže „Co vzkážeme budoucím generacím?“. (27. 4.) 
  • Plánovaný úklid Jižních svahů v rámci celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se kvůli nepřízni počasí nekonal, nový termín bude v květnu.

Sledujte aktuality z odborů (např. stav ovzduší, údržba zeleně a další) a aktuální volná pracovní místa na městském webu. 

PŘEJEME PŘÍJEMNÝ NOVÝ TÝDEN!