MĚSTO OBNOVÍ HŘIŠTĚ POBLÍŽ MŠ SNĚŽENKA V MÍSTKU

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

2. 6. 2022

Město začne s opravou dětského hřiště mezi domy v ulicích F. Linharta a J. Lady v Místku. Rekonstrukce za téměř 1,7 milionu odstartuje v průběhu června.

Hřiště poblíž MŠ Sněženka je staré 12 let a jeho opotřebení je značné. Některé prvky už napadla hniloba nebo nejsou staticky v pořádku, obnova je tedy nezbytná.

„Z bezpečnostních důvodů jsme naplánovali velkou opravu oblíbeného hřiště. Kromě opravy ještě dětem přidáme další herní prvky, například kolotoč, houpačku či hrací věž. Hřiště je už nebezpečné pro děti, jde například o spáry, ve kterých jim mohou uvíznout prsty," vysvětlil náměstek primátora pro finance a investice Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Rekonstrukci hřiště zajistí technické služby. Výraznou změnou bude výměna původních pryžových dlaždic za nový povrch z dřevní štěpky. Kvůli tomu bude nutné odstranit betonové dlaždice a hutněnou strusku, které se nacházejí pod stávající pryží. Přímo pod herními prvky, konkrétně pod kolotočem a v místě dojezdu skluzavky, bude v místě dopadové plochy litá pryž v přírodní barvě štěpky.  

Pracovníci TS a.s. dále naistalují nové herní prvky pro děti od 4 do 12 let. Půjde o šikmý kolotoč na stání, řetězovou houpačku s hnízdem, hrací věž a lanovou průlezku. Velká kovová houpačka v podobě zvonu bude naopak zachována a ponechána na původním místě. Po dobu rekonstrukce bude hřiště zcela uzavřené.

„Rekonstrukce má trvat 75 dní. Je to z důvodu doby dodání herních prvků, na které se dnes musí čekat delší dobu. Následně se rodiče a další návštěvníci s dětmi dočkají zrekonstruovaného hřiště s novými atrakcemi. Obnovené hřiště by mělo poté vydržet alespoň deset let,“ dodal náměstek primátora Jiří Kajzar.

Frýdek-Místek na příští rok plánuje opravy také dalších hřišť ve městě.