VELKÝ ÚSPĚCH GYMNAZISTŮ NA EXPO V DUBAJI

MM F-M, Ing. René Stejskal

7. 6. 2022

Studenti Gymnázia a Střední odborné školy z Cihelní ulice Marek Matyskiewicz a Jan Šik mají za sebou neobyčejný školní rok. Během něj pracovali na projektu Water in action. V něm se zabývali fyzikálními vlastnostmi vody, které demonstrovali na pokusech. Dále sesbírali data o šetření a využití dešťové vody a pracovali s průzkumem od studentů z našeho regionu.

Projekt byl tak zajímavý a kvalitní, že se s ním v únoru zúčastnili mezinárodní vědecké výstavy Expo Sciences Asia v Dubaji. Gymnázium Cihelní se tak zařadilo mezi čtyři školy z celé republiky, které se výstavy Expo zúčastnily. Studenti za svůj projekt získali zlaté medaile. Oba jsou také členy Asociace malých debrujárů, která sdružuje mladé kreativní lidi se zájmem o vědu.  

„Možnost zúčastnit se výstavy byla velkým přínosem k dalšímu studiu, ale také skvělý zážitek při poznávání nových kultur, míst a vytváření nových kontaktů,“ uvedl Marek Matyskiewicz.

„Je to skvělý úspěch. Studenti výborně reprezentovali nejen Frýdek-Místek, ale celou Českou republiku. Město finančně podpořilo jejich projekt a účast na výstavě Expo v Dubaji a na tomto příkladu je vidět, že taková podpora má smysl,“ byl potěšen primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Snímek je z přijetí úspěšných studentů spolu s jejich učitelem a supervizorem Liborem Lepíkem.