Nacházíte se: O městě > Sport

Sport

Statutární město Frýdek-Místek je pro svou geografickou polohu nazýváno též „Bránou Beskyd“ a je pro jeho obyvatele i návštěvníky výchozím bodem mnoha turistických, cykloturistických a jezdeckých tras směřujících do Beskyd. V zimním období platí totéž pro vyznavače lyžování – nabídku tvoří nejen běžecké trasy, ale také sjezdovky v blízkém okolí města.Aquapark na Olešné


Na území samotného města včetně okrajových částí se nachází řada sportovních zařízení. Nejatraktivnějším je Aquapark Olešná sestávající z kryté a otevřené části s plaveckým i rekreačními bazény s atrakcemi pro děti i dospělé. Aquapark je umístěn u přehrady Olešná, kde najdou uplatnění kanoisté, surfaři a jachtaři.

bazén při ZŠ J. z Poděbrad Frýdek

 

Vodním radovánkám slouží také dva kryté bazény – jeden v areálu střední školy na ul. Pionýrů 2069 v Místku a druhý v areálu ZŠ Frýdek-Místek, Jiřího z Poděbrad ve Frýdku.

 

 

Uprostřed města pod estakádou stojí nová sportovní hala Polárka, která nabízí kromě ledové plochy pro zimní sporty in-line plochu, střelnici, jeviště pro konání kulturních a společenských akcí či výstavní plochu.


Statutární město Frýdek-Místek zrekonstruovalo fotbalový areál ve Stovkách, kde se od 1. listopadu 2009 hraje na moderním umělém trávníku a kromě hlavní hrací plochy jsou zde další dvě hřiště s přírodní trávou. Fotbalová hřiště jsou rovněž v okrajových částech Chlebovice a Lískovec. V centru města se nachází sportovní areál TJ Slezan Frýdek-Místek s kvalitním atletickým oválem, kde působí úspěšný atletický oddíl. Nové moderní hřiště se zázemím pro baseball město postavilo na ulici 28. října v Místku. Město dále disponuje dvěma tělocvičnami s hledištěm (při ZŠ Frýdek-Místek, Pionýrů 400 a ZŠ Frýdek-Místek, 1. máje 1700) určenými pro míčové sporty, zejména házenou a volejbal, ve kterých sportovní kluby SKP Frýdek-Místek a TJ Sokol Frýdek-Místek dosahují vrcholové úrovně.

Dětem, mládeži i dospělým sportovcům je ve městě k dispozici na 20 školních tělocvičen, 20 dalších zařízení pro tělovýchovu a 60 veřejně přístupných hřišť. Město je postupně rekonstruuje a bude v obnově těchto sportovních zařízení pokračovat. Žádanými jsou také zařízení pro fitness a aerobic, squash, tenis, bowlingová zábavní centra a zařízení nebo centra sloužící k regeneraci (zařízení jsou uvedena v nabídce níže).

Statutární město Frýdek-Místek podporuje finančně činnost i soutěžní akce pořádané sportovními organizacemi a v rámci podpory mládežnického sportu financuje činnost sportovních kroužků na základních školách, jejichž cílem je přivádět děti k pohybovým aktivitám. Žáci navštěvující sportovní kroužky se během školního roku účastní řady soutěží pořádaných Asociací školních sportovních klubů, v nichž dosahují často výborných výsledků. Ve sportovním kalendáři najdeme mnoho akcí, soutěží a turnajů, které jsou pořádány místními sportovními kluby a oddíly (viz. kalendář akcí v menu vlevo).  Kromě výše uvedených sportovních klubů dosahujících vrcholové sportovní úrovně je nejen výborným reprezentantem města, ale také častým pořadatelem turnajů (od regionálních až po mezinárodní) Beskydská šachová škola.

CHCETE AKTUALIZOVAT KONTAKTY?
 

Obrázky

O městě

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
2.51 °C
6.16 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)